• Jasełka w szkole

          •     Święta Bożego Narodzenia to wiele pięknych tradycji i zwyczajów,  jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Narodzeniu Bożego Dzieciątka zwanego  Jasełkami.

            W  tę świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie z klasy czwartej i piątej, którzy wraz z  chórem aniołów  ze starszych klas przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je w czwartek 22 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence.

            Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.

            Przed występem  zabrał głos pan dyrektor Arkadiusz Kruszelnicki, który złożył wszystkim świąteczne i noworoczne życzenia oraz zaprosił na przedstawienie. Inscenizację i dekorację przygotowała pani Beata Adamus.

             

                                                                                                                              Beata Adamus

          • Obóz naukowy uczennic klasy VIII we Wrocławiu

          •      14.12.2022 r. w ramach projektu  „Wrota Solidarności” uczennice klasy 8 – Nikola Beneda, Daria Członka, Gabriela Kosztowniak, Dominika Lech wraz z uczniami szkół w Kruszynie, Szczytnicy i Bolesławcu, koordynatorem projektu panem Sebastianem Zielonką oraz opiekunami
            o godzinie 8 wyruszyły autokarem w podróż do Wrocławia.  Naszym celem było poznanie dziedzictwa  kulturowego, historycznego i naukowego Wrocławia  poprzez m.in. zwiedzanie Rynku miasta, gdzie właśnie odbywa się coroczny Jarmark Bożonarodzeniowy. Spacer po urokliwych uliczkach wśród świątecznych dekoracji pozwolił nam poczuć magię zbliżających się Świąt.

                 Kolejnym punktem naszej wycieczki była Panorama Racławicka  przykład architektury przełomu lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku. Pomysłodawcą Panoramy Racławickiej, olbrzymiego obrazu o wymiarach 15 × 114 m, był znany lwowski malarz Jan Styka, który zaprosił do współpracy znakomitego batalistę Wojciecha Kossaka. Autorom pomysłu zależało głównie na upamiętnieniu tradycji narodowych w 100. rocznicę insurekcji kościuszkowskiej – bitwy stoczonej 4 kwietnia 1794 r. pod Racławicami przez wojska powstańcze – z udziałem słynnych kosynierów – pod wodzą generała Tadeusza Kościuszki z wojskami rosyjskimi, dowodzonymi przez generała Aleksandra Tormasowa. Wielkie malowidło „przenosi" widza w inną rzeczywistość
            i inny czas. Warto dodać, że Panorama Racławicka to pierwsze i jedyne zachowane do dziś polskie dzieło tego rodzaju.

                 Następnie udaliśmy się do Muzeum Etnograficznego, gdzie zorganizowano dla nas lekcję muzealną, podczas której dowiedzieliśmy się, jak skomplikowane są dzieje Dolnego Śląska. Obejrzeliśmy wystawę „Dolnoślązacy. Pamięć, kultura, tożsamość” składającą się z dwóch części. Pierwsza poświęcona jest kulturze i historii ludności, która zamieszkiwała tereny Dolnego Śląska przed 1945 r. Druga- pokazuje powojenne losy osadników, którzy przybyli tu z różnych stron. 

                 Uczniowie zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń około 18.00 wrócili do domów.

                                                                    

             

             

                                                                                                     Honorata Ambroszko

          • Spotkanie z policjantem w szkole

          •      12 grudnia w naszej szkole spotkaliśmy się z wyjątkowym gościem. Przyjechał do nas Pan Bartłomiej Sobczyszyn z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu i przeprowadził zajęcia profilaktyczne dla uczniów klas IV-VIII. Poruszane na spotkaniu tematy dotyczyły różnych problemów, z którymi borykają się uczniowie chodzący do naszej szkoły oraz zagrożeń, jakie mogą ich spotkać w życiu. Głównym hasłem lekcji było słowo ”konsekwencje”, ponieważ to właśnie je musimy mieć na uwadze, gdy dopuszczamy się agresji słownej, fizycznej czy publikujemy różne treści w Internecie. Pan Bartłomiej omówił zmiany w prawie w zakresie karania małoletnich i nieletnich oraz przedstawił procedury postępowania w przypadku czynów demoralizujących. Druga część spotkania była poświęcona dyskusji o hejcie; uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą na temat tego zjawiska, przedstawić swoje doświadczenia, wnioski i opinie. Na końcu nasz gość opowiedział o niebezpieczeństwach czyhających na młodych ludzi w Internecie; przedstawił sytuacje, które bliskie są każdemu z nas i uwrażliwił na to, abyśmy zawsze pamiętali o tym, że to, co wysłaliśmy lub napisaliśmy na komunikatorach internetowych zawsze tam zostaje. Mamy nadzieję, że wszyscy, którzy wzięli udział w prelekcji, będą dbać teraz o bezpieczeństwo swoje jak i ludzi wokół siebie.

             

            Ewelina Bartkowska

          • Wizyta Mikołaja w przedszkolu i w szkole

          •       We wtorek, 6 grudnia, jak co roku, odwiedził nas Święty Mikołaj i jego pomocnicy! Jest to jeden z tych dni w roku szkolnym, na który wszyscy uczniowie czekają z utęsknieniem. Już od samego ranka zaglądaliśmy przez okna sal i sprawdzaliśmy, czy jego sanie nadjeżdżają pod drzwi naszej szkoły. Mikołaj, wraz z przedstawicielami Rady Rodziców, odwiedził wszystkie klasy i grupy przedszkolne. Uczniowie, aby dostać prezent, mogli pochwalić się swoimi umiejętnościami, śpiewając piosenki lub recytując wierszyki.

                 Jak co roku, cała szkolna społeczność ubrała się na czerwono i zielono, na głowach mieliśmy czapki  mikołajowe,  a odważniejsi założyli też na siebie rogi renifera! Zabawie nie było końca!

             

            Ewelina Bartkowska

          • Przygotowania do świąt przedszkolaków.

          • Wszystkie dzieci z niecierpliwością czekają na grudzień. Wiecie dlaczego? Za kilka dni przychodzi Święty Mikołaj i  zbliżają się magiczne święta. W oczekiwaniu na ten piękny czas, z pomocą Pani Ani  wykonaliśmy świąteczne pierniczki! Starszaki z uśmiechem wałkowały ciasto, wycinały i układały różne kształty na przygotowanych blachach. Następnie słodkie ciasteczka piekły się w przedszkolnej kuchni. To sprawiło, że całym budynku unosił się zapach świątecznych wypieków. Po upieczeniu dzieci  ozdabiały pierniczki za pomocą lukru, różnorodnych kolorowych cukierków i posypki. Po tej ciężkiej, lecz jakże przyjemnej pracy naszedł czas na  poobiedni podwieczorek i degustowanie  powstałych smakołyków. Część wypieków zabrano do domów, aby także Nasi najbliżsi mogli spróbować tych pyszności.

             

                                                                                                                      Renata Gogulska

          • Akademia Pana Kleksa

          •      W Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żeliszowie realizujemy, w bieżącym roku szkolnym, innowację „Akademia Pana Kleksa”, której celem jest pokazanie uczniom, że nauka może być przyjemna, ciekawa
            i odbywać się także poprzez zabawę, i doświadczenia. W jej ramach dzieci mają okazję  przybliżyć sobie twórczość i postać Jana Brzechwy - patrona naszej szkoły.
                 Wtorek 29 listopada 2022 r., w naszej szkole, był „Dniem w Akademii Pana Kleksa”. Uczyliśmy się
            „w bajkowym stylu”. Chętni przebrali się za postacie z różnych bajek. Każdy nauczyciel przekazywał wiedzę w kreatywny sposób, zapominając o książkach.
            Dzień rozpoczął się od wręczenia uczniom klas młodszych  i dzieciom ze starszej grupy przedszkolnej legitymacji Akademii Pana Kleksa. Starsi  musieli o nie zawalczyć, wykonując zadania sportowe. Następnie cała społeczność szkolna, przez „tajemnicze furtki w murze”, wkroczyła do różnych baśni: "Czerwony Kapturek", "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków", "Dziewczynka z zapałkami", „Pinokio”, „Bajka o Rybaku i złotej rybce”, „Kot w butach”.  Każda klasa miała za zadanie ułożyć nowe zakończenie baśni, które nie zawierałoby zła, agresji, śmierci. Tak powstały inne wersje znanych nam z dzieciństwa utworów. Dzieci z klas I-II wykonały fantastyczne ilustracje do wybranych bajek.  Wyniki pracy grup były prezentowane i omawiane na forum klasy. Celem realizacji takich zadań było pobudzenie wyobraźni i kreatywności, uczenie otwartości, pokazanie, że każdy człowiek swoim działaniem jest w stanie zmienić to, co nie jest społecznie akceptowane.
                 Później przyszedł czas na zajęcia kleksografii, podczas których wykonano farbami kleksy, a następnie tworzono zwierzęta lub przedmioty, poprzez dorysowanie różnych niecodziennych elementów. 
                Kolejne zadania do wykonania przygotowane były w formie stacji. Na pierwszej o nazwie „Rupieciarnia” uczniowie rozpoznawali przedmioty za pomocą dotyku. Były to rzeczy wykorzystywane współcześnie oraz dawniej np.: szufladkowy młynek do kawy. Na drugim stanowisku - „Geografia” młodzi adepci Akademii mieli za zadanie napisać pocztówki do pana Kleksa z naszej miejscowości. W pozdrowieniach należało wspomnieć
            o położeniu miejscowości oraz wymienić ciekawe miejsca naszego regionu. Kolejną stacją była „Kolorystyka”. Tutaj każda grupa zmierzyła się z pompką powiększającą, za pomocą której trzeba było nadmuchać kolorowe balony.
                 Następnym wyzwaniem z jakim przyszło się zmierzyć młodzieży była lekcja przędzenia liter.  W młodszych klasach polegała na  wyklejaniu kolorową włóczką liter tworzących nazwisko pana Ambrożego – Kleks. Starsi koledzy mieli trudniejsze zadanie. Wyklejali swoje imiona i nazwiska. Za każde poprawnie wykonane zadanie uczniowie byli nagradzani piegami.
                 Wszyscy w tym dniu, poprzez zabawę pogłębiali swoją wiedzę i umiejętności organizacyjne, współpracy
            w grupie. Podjęte działania przyniosły  wiele radości i ukazały  kreatywność uczniów. Dzień poświęcony naszemu patronowi był pełen śmiechu. Mogliśmy przez zabawę wiele się nauczyć, spędzić ze sobą twórczo czas
            i zaprezentować swoje prace na forum szkoły. Przekonaliśmy się, że odejście od klasycznych lekcji
            z podręcznikami to także sposób na uczenie się i zdobywanie wiedzy. 

                                                                                                        B. Posacka. B. Adamus

          • Warsztaty plastyczno - ceramiczne

          • Celem orientacji zawodowej na I etapie edukacyjnym jest: wstępne zapoznanie uczniów z różnorodnością zawodów na rynku pracy, rozwijanie pozytywnej i proaktywnej postawy wobec pracy i edukacji, stwarzanie sytuacji sprzyjających poznawaniu i rozwijaniu zainteresowań oraz pasji.

            W celu zapoznawania uczniów z  różnymi zawodami, dnia 30 listopada 2022 r., w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żeliszowie, odbyło się spotkanie z pracownikiem ceramiki, panią Anetą Kaliną, która zatrudniona jest  w Fabryce Naczyń Kamionkowych Manufaktura w Bolesławcu. Uczniowie klasy II i III obejrzeli krótki film związany z kolejnymi etapami produkcji wyrobów ceramicznych – wydobycie gliny, mielenie, tworzenie masy, wlewanie do form, pierwszy wypał, zdobienie,  szkliwienie, drugi wypał, sortowanie (sprawdzanie jakości). Poznali tajniki zdobienia naczyń unikatową metodą stempelkową oraz dowiedzieli się, jakie cechy powinien posiadać pracownik, by perfekcyjnie umieścić wzory na naczyniu. Są to dokładność, precyzja, talent i ogromne pokłady cierpliwości. Następnie, z pomocą naszego Gościa, zaprojektowali i wykonali swoje autorskie prace – ozdabiali biskwitowego bałwanka (półfabrykat ceramiczny - wstępnie spieczona masa, która nie jest pokryta szkliwem).

            Dzieci miały możliwość sprawdzenia swojego twórczego potencjału, rozwijania lub odkrycia talentów plastycznych, doskonalenia zdolności manualnych. Mogły rozwijać swoją wyobraźnię i wrażliwość artystyczną. Ćwiczyły cechy takie jak: dokładność, precyzja  i cierpliwość. Bawiły się barwami.

            Zajęcia warsztatowe były miłą formą oderwania od obowiązków szkolnych, ciekawym sposobem spędzenia czasu, połączonym z radością tworzenia. W efekcie powstały piękne i kolorowe bałwanki, które wyrażały indywidualność każdego dziecka. Udział w zajęciach przyczynił się również do przeżywania radości i szczęścia, związanych z możliwością tworzenia.

             

             

            Bogusława Posacka

          • Kolejny sukces naszych młodych koszykarek

          • Nowa galeria Kolejny sukces naszych młodych koszykarek została dodana do albumu fotograficznego

                   Po zwycięstwie zespołu dziewcząt z klas IV – VI w gminnych i powiatowych turniejach koszykarskich w grze 3 x 3, nasze adeptki koszykówki rozegrały swoje kolejne spotkanie. W dniu 28 listopada 2022 r. w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Brzeźniku rozegrane zostały Mistrzostwa Gminy w minikoszykówce dziewcząt. Drużynę naszą stanowiły: Ola Czajka, Magda Garncarz, Emilia Kościołek, Julia Królikowska, Maja Królikowska, Oliwia Łukasiewicz, Karolina Marut, Emilia Turecka, Oliwia Walicka i Lila Tobiasz. Dziewczęta rozegrały jedno spotkanie z gospodyniami turnieju, zespołem z Brzeźnika. Mecz ten obfitował w wiele ciekawych i szybkich akcji, pokazujących bardzo dobre przygotowanie techniczne naszych zawodniczek, które wynikiem 72 do 5 pokonały koleżanki z Brzeźnika, zapewniając sobie tytuł Mistrzyń Gminy.

            Gratulacje dla naszej drużyny za sportową walkę, zaangażowanie i współdziałanie.

             

             

            Aleksander Kłodnicki

          • XXX Memoriał im. Janusza Kusocińskiego

          • Nowa galeria XXX Memoriał im. Janusza Kusocińskiego została dodana do albumu fotograficznego

               Poza licznymi startami w grach sportowych, nasi młodzi sportowcy biorą również udział w zawodach lekkoatletycznych, odbywających się w tym okresie w halach sportowych. W piątek dnia 25 listopada 2022 r., czwórka naszych lekkoatletów wzięła udział w XXX Memoriale im. Janusza Kusocińskiego. Miejscem tych zawodów była sala sportowa Szkoły Podstawowej nr 1 w Bolesławcu. Szkołę naszą reprezentowali: Filip Dębiński, Bartek Dmuchowski, Magda Garncarz i Dominik Woźniak. Spośród czwórki startujących najlepiej wypadła Magda - w pchnięciu piłką lekarską 2 kg zajęła I miejsce, uzyskując wynik 7, 80 m. Dominik w biegu na 30 m zajął IV miejsce, zaś Filip w pchnięciu piłką lekarską 3 kg i Bartek w biegu na 30 m uplasowali się w pierwszej dziesiątce startujących. Podziękowania za udział w tym dodatkowym starcie naszym zawodnikom i gratulacje za uzyskane wyniki sportowe z ich udziałem.

             

            Aleksander Kłodnicki 

          • Gminny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

          •     25 listopada odbył się II Gminny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Bożejowicach.

            Celem konkursu było między innymi  kształtowanie wśród uczniów postaw patriotycznych, pamięć o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej ojczyzny, wspieranie uzdolnionych wokalnie uczniów i umożliwienie prezentacji ich umiejętności na scenie.

                   Naszą szkolę reprezentował duet pierwszoklasistek: Karolina Żukowska  i Zuzanna Maćkowiak. Dziewczynki jako pierwsze wystąpiły na scenie. Zaprezentowały  piosenkę pt. „Co to jest niepodległość?”. Za wspaniałe wykonanie utworu, za  chęć i odwagę serdecznie im dziękujemy i gratulujemy.

             

            Mariola Tyc

          • Zabawa andrzejkowa

          • Nowa galeria Zabawa andrzejkowa została dodana do albumu fotograficznego

                W czwartek, 24 listopada 2022 roku, Samorząd Uczniowski we współpracy z Radą Rodziców zorganizował dyskotekę szkolną z okazji nadchodzących Andrzejek. Była to nasza pierwsza impreza na tak dużą skalę od czasów pandemii. Uczniowie zorganizowali Salon Wróżb Andrzejkowych, gdzie można było skorzystać z chiromancji (czytania z linii dłoni), przepowiadania przyszłości z magicznej kuli, znaleźć imię przyszłej miłości przebijając serduszko szpilką, czy wylosować kubeczek z symbolem tego, co czeka nas niebawem. Nie zabrakło również artystek z klasy V malujących twarze na kolorowo! W sali gimnastycznej, przy świetle reflektorów, były tańce i konkursy z nagrodami. Uczniowie chętnie skakali w workach, grali w „krzesełka” oraz we „freeze”. Tradycją już stał się andrzejkowy konkurs na najlepsze przebrania. Za muzykę odpowiedziami byli chłopcy z klasy VIII, którzy dopasowali utwory do każdej grupy wiekowej bawiącej się na dyskotece, natomiast nad sklepikiem z łakociami pieczę trzymały mamy z Rady Rodziców. Zabawa podobała się wszystkim i nie możemy się doczekać kolejnej!

            Ewelina Bartkowska

          • "Witajcie w naszej bajce.."

          • 25.11.2022 roku w przedszkolu odbyła się zabawa związana z udziałem w projekcie poświęconym twórczości Jana Brzechwy pt.”Co słonko widziało na dziecięce kłopoty „ W tym dniu dzieci były przebrane za postacie związane z twórczością autora. Podczas zajęć przedszkolaki poznały najsłynniejsze wiersze, rozwiązywały zagadki oraz brały udział w kalamburach związanych ze strojami dzieci. Na zakończenie zorganizowana była wspólna zabawa przy muzyce.

                                                                                                                             Paulina Żabska

          • Laboratorium w Żeliszowie

          • W Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żeliszowie realizowany jest cykl zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych, podczas których uczniowie  mogą korzystać z atrakcyjnych pomocy dydaktycznych oraz materiałów eksploatacyjnych zakupionych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości, zainicjowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

            W dniu 24 listopada 2022 r.  naszą placówkę odwiedzili eksperci z Mobilnych Laboratoriów Przyszłości, aby wspierać proces wykorzystywania nowoczesnych rozwiązań dydaktycznych.

            Instruktorzy przeprowadzili zajęcia warsztatowe, w których uczestniczyli uczniowie klas IV-VIII. W ofercie znalazły się pokazy i ćwiczenia laboratoryjne, ukierunkowane na wykorzystywanie nowych technologii, w tym drukarek 3D oraz robotów. Uczniowie, pod czujną opieką  ekspertów, mieli możliwość zaprojektowania elementów przestrzennych oraz uruchomienia procesu ich drukowania. Dużo radości naszym podopiecznym dał udział w warsztatach multimedialnych, w trakcie których wykonywane były ćwiczenia polegające na kształceniu umiejętności autoprezentacji, przy wykorzystaniu kamery oraz specjalistycznego oprogramowania.

            Mobilne Laboratoria Przyszłości realizowane są przy wsparciu Instytutu Badań Edukacyjnych, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Centrum GovTech.

            Arkadiusz Kruszelnicki

             

          • Dzień życzliwości

          •     Dnia 21 listopada na całym świecie obchodzi się Dzień Życzliwości. Jego celem jest szerzenie międzyludzkiej empatii oraz uwrażliwienie na to, jakie emocje okazujemy innym ludziom. W naszej szkole uwielbiamy tę ideę i organizujemy coroczny Tydzień Życzliwości, w którym aż przez 5 dni na tablicy Samorządu Uczniowskiego wisi wielki, kolorowy plakat, na którym uczniowie mogą pisać słowa wsparcia i hasła motywacyjne. Przechodząc obok, każdy z pewnością choć na chwilę się uśmiechnie  i zobaczy, że otoczony jest osobami, od których może dostać wsparcie. W tym roku nie zabrakło takich słów jak „Jesteś Super”, „Nie przejmuj się błędami”, „Dasz radę”, „Wierzę w Ciebie”.

            Tydzień Życzliwości jest jedną z ulubionych akcji naszego Samorządu Uczniowskiego. Nie tylko dzięki temu, że promujemy pozytywne postawy, ale przede wszystkim dlatego, że wspólnie przygotowujemy rzeczy jednoczące naszą szkolną społeczność!
             


            Ewelina Bartkowska
            Opiekunka SU

          • Zajęcia przedszkolaków

          • Powiedz mi, a zapomnę, pokaż - a zapamiętam, pozwól mi działać, a zrozumiem!"

             

            Konfucjusz

             

            Powszechnie wiadomo, iż dzieci przedszkolne charakteryzuje naturalna ciekawość tego co je otacza. Najlepszym sposobem jej zaspokojenia są zabawy badawcze i eksperymenty o charakterze badawczym. Zabawy te stanowią podstawę wielokierunkowego rozwoju dziecka. Dlatego po raz kolejny grupa maluszków wcieliła się w role badaczy i odkrywców. Czwartek 17.11. był dniem doświadczeń i eksperymentów z wykorzystaniem: jajek, barwników, oleju,octu, sody, lup i innych niezbędnych sprzętów. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem wykonywały badania, stawiały hipotezy i wyciągały wnioski. To była naprawdę świetna zabawa!!!

             

                                                                                                                  Małgorzata Gil

          • Dzień Kredki

          • 22 listopada dzieci z przedszkola obchodziły nietypowe święto, „Dzień Kredki. Celem zorganizowanych  zabaw było zapoznanie i utrwalenie kolorów, kształcenie sprawności manualnych, doskonalenie umiejętności liczenia oraz reakcji na sygnał dźwiękowy. Dzieci chętnie bawiły się przy piosence „Kolorowe kredki”, kolorowały obrazki nawiązujące do jej treści, brały też udział w zabawach muzyczno-ruchowych, konkursach i zawodach. Przedszkolacy z zaciekawieniem oglądali filmik „Jak powstaje kredka?, określali kolory, przeliczali kredki, układali kredkowe puzzle . Na koniec każde dziecko na pamiątkę wykonało kolorową opaskę.

                                                                                                                                                      Małgorzata Gil

          • Wycieczka szkolna do Kliczkowa i Bolesławca

          • Nowa galeria Wycieczka szkolna do Kliczkowa i Bolesławca została dodana do albumu fotograficznego

            Dnia 22.11.22 r. uczniowie klas I-IV uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Kliczkowa i Bolesławca. Pod opieką przewodnika zwiedziliśmy piękny zamek Kliczków  położony wśród Borów Dolnośląskich oraz usłyszeliśmy wiele ciekawostek na temat niezwykle urozmaiconej architektury zamku. W drugiej części programu wycieczki zobaczyliśmy najciekawsze obiekty miasta ceramiki, m.in. ratusz, kamieniczki, kościół z czasów odkrycia Ameryki. Uczniowie brali udział w warsztatach bożonarodzeniowych, wykonując i ozdabiając świąteczne wianki. Po zakończeniu twórczej pracy czekał na Nich ciepły poczęstunek. W powietrzu czuć było magię zbliżających się  Świąt Bożego Narodzenia.

                                                                                                                                            Anna Wójcik

          • Obchody Święta Niepodległości

          • Nowa galeria Obchody Święta Niepodległości została dodana do albumu fotograficznego

                 Każdego roku 11 listopada przypominamy sobie o nadrzędnych patriotycznych wartościach: poszanowaniu tradycji i kultury polskiej oraz o wdzięczności za tych, którzy przelali krew, byśmy mogli żyć w wolnym kraju, mówić w ojczystym języku, czerpać z dobroci polskiej kultury i sztuki...

            104. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości była obchodzona w naszej szkole bardzo hucznie, dzięki pięknemu i wzruszającemu apelowi, przepełnionemu patriotycznym duchem.  Został on przygotowany pod kierunkiem p. A. Jasińskiej we współpracy z p. B. Adamus,
            p. E. Bartkowską, p. M. Tyc i p. A. Wójcik, i pozwolił przeżyć oglądającym niezapomniane chwile związane z tak ważnym dla nas świętem.

                Montaż słowno - muzyczny, bogaty w poezję, fortepianową muzykę oraz filmy oglądali pracownicy szkoły, nauczyciele, uczniowie wszystkich klas i starsza grupa przedszkolna. Młodzi, zdolni artyści jak zwykle nie zawiedli, wykazując się niezwykłymi umiejętnościami wokalnymi i recytatorskimi. Śpiewano zarówno słynne pieśni patriotyczne, takie jak „Legiony”, jak i współczesne utwory o treściach docierających do każdej grupy wiekowej. Na szczególną uwagę zasłużyli uczniowie klasy I, którzy w niezwykle wzruszający sposób zaprezentowali się w utworze pt. „Co to jest niepodległość?”.  

                Spotkanie zostało zwieńczone filmem o naszych sąsiadach, którzy współcześnie borykają się z walką o swój kraj i niepodległość. Dziękujemy wszystkim biorącym udział w apelu uczniom za przypomnienie, czym jest patriotyzm.

                Mamy nadzieję, że upamiętnianie ważnych wydarzeń narodowych zostanie na długo w naszych sercach.

            Ewelina Bartkowska

            Agata Jasińska

          • Różowa skrzyneczka

          • Nowa galeria Różowa skrzyneczka została dodana do albumu fotograficznego

                 Zespół Szkolno - Przedszkolny w Żeliszowie znalazł się na mapie Różowej Skrzyneczki.
            Jest to fundacja mająca na celu walkę z wykluczeniem menstruacyjnym, zapewnienie powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higieny na czas menstruacji oraz do rzetelnej edukacji w zakresie miesiączkowania. Skrzyneczka znajduje się w toalecie damskiej w naszej placówce i mamy nadzieję, że będzie ona wypełniała swoją misję wśród społeczności naszej szkoły.

                        Idea skrzyneczki jest bardzo prosta: „Weź, jeśli potrzebujesz, zostaw jeśli masz nadmiar”.

             

                        Zachęcamy również inne placówki do przyłączenia się do akcji. Wszelkie informacje można uzyskać na stronie fundacji www.rozowaskrzyneczka.pl

             

                                                                                                                                            

                                                                                                                                             Eliza Pikuła

          • Mistrzostwa Powiatu w koszykówce 3 x 3 dziewcząt klas IV - VI i VII - VIII

          • Nowa galeria Mistrzostwa Powiatu w koszykówce 3 x 3 dziewcząt klas IV - VI i VII - VIII została dodana do albumu fotograficznego

                 Wielkim sukcesem zakończył się start naszych młodych zawodniczek z klas VI i VII w Mistrzostwach Powiatu w koszykówce 3 x 3. Zawody w tej nowej konkurencji rozegrane zostały w dniu 8 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 w Bolesławcu. Szkołę naszą reprezentowały: Ola Czajka, Magda Garncarz, Karolina Marut i Lila Tobiasz. Do rywalizacji stanęło 5 zespołów – mistrzyń okolicznych gmin. Nasze dziewczęta rozegrały cztery spotkania. Wszystkie wygrały, pokonując w finale gospodynie, czyli drużynę ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bolesławcu. W całym turnieju zajęły I miejsce, zdobywając tytuł – Mistrzyń Powiatu. Serdeczne gratulacje za osiągnięcie sukcesu, pewną i dojrzałą grę naszych koszykarek w każdym spotkaniu.

               Podziękowania również dla drugiej dziewczęcej drużyny z naszej szkoły za udział w rozgrywkach Mistrzostw Powiatu w tej samej konkurencji. Zespół naszej szkoły w składzie: Daria Członka, Gabrysia Kosztowniak, Oliwia Kowal i Maja Kuczyńska w dniu 3 listopada 2022 r. zajął IV miejsce, ulegając tylko 1 punktem dziewczętom z Nowogrodźca w walce o III miejsce.

             

            Aleksander Kłodnicki    

               

        • Nagłówek

        • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

          Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Żeliszowie: Przedszkole Publiczne w Żeliszowie; Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żeliszowie
      • (075)784 3293 kom. szkoła: 797256890 kom. przedszkole: 797107682
      • Żeliszów 102, 59-700 Bolesławiec Poland
      • Arkadiusz Kruszelnicki Adres skrzynki podawczej ePUAP: /ZSP_Zeliszow/SkrytkaESP Adres do e-Doręczeń: PL-30313-19260-CVTUF-23
      • Piotr Chałaszczyk, telefon: 513644118 , e-mail: bezp.info@gmail.com
    • Logowanie