• EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

• W dniach 14, 15 i 16 maja 2024 r. w szkole będzie przeprowadzany egzamin ósmoklasisty.

Zdający stawiają się w placówce najpóżniej o godzinie  8:20.

Szczegółowe informacje o egzaminie zamieszczono w zakładce DOKUMENTY.

Pozostali uczniowie korzystają z dni dodatkowo wolnych od zajęć edukacyjnych.

Przedszkole pracuje bez zmian

• Gród w Brzeźniku

•     W dniu 7 maja 2024 r. uczniowie klas I – III uczestniczyli w wycieczce do Grodu Średniowiecznego w Brzeźniku. Celem wycieczki było poznanie życia słowiańskich przodków, nabywanie kompetencji społecznych, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się, wdrażanie do bezpiecznych zachowań.
                Po przekroczeniu bramy głównej, uczniowie  przenieśli się  do czasów Kajka i Kokosza – bohaterów znanego komiksu. Ujrzeli osadę, która składała się z drewnianych chat (wyposażonych w repliki przedmiotów i narzędzi codziennego użytku) oraz drewniane ogrodzenie i palisadę. Poznali sposoby ich wykonania. Obejrzeli kuźnię, a także chatę kasztelana, w której zaprezentowano zbroje i średniowieczną broń. Słuchali ciekawych opowieści.
               Następnie  uczestniczyli w interesujących warsztatach: plastycznych (nawlekanie koralików wykonanych z plasteliny), ceramicznych (lepienie naczyń z gliny) i kulinarnych (wyrabianie, formowanie ciasta i pieczenie podpłomyków). Własnoręcznie ucierali ziarna zbóż, by poznać najprostszy sposób pozyskiwania mąki – była to ciężka praca. Brali udział w zabawach ruchowych na świeżym powietrzu – przeciąganie liny, wyścigi w workach.

Na zakończenie zajadali się smacznymi kiełbaskami upieczonymi na ognisku. Dzień dostarczył im wielu wrażeń i pozytywnych emocji ze względu na połączenie nauki z doświadczaniem i zabawą.

Bogusława Posacka

• I miejsce w konkursie plastycznym " Zielona Energia 2024"

•    Pod koniec kwietnia rozstrzygnięty został gminny konkurs plastyczny „Zielona Energia 2024”. Celem konkursu było zainteresowanie młodych ludzi ochroną środowiska oraz odnawialnymi źródłami energii. Wśród 19 prac, najwyżej oceniona została praca naszej uczennicy Oliwii Wójcik z klasy IV. Gratulujemy  Oliwii  zajęcia I miejsca i życzymy kolejnych sukcesów.

Agnieszka Kamińska

• Gminna Spartakiada Przedszkolaków

• Gminna Spartakiada Przedszkolaków to  sportowe święto najmłodszych. 23 kwietnia  grupa starszaków wzięła udział w 6 konkurencjach sportowych. Reprezentanci grupy mieli za zadanie  m.in. pokonać  tor przeszkód, „sadzić ziemniaki„, rzucać  do celu, toczyć ogromną piłkę. Gorący i głośny doping kibiców dodał skrzydeł zawodnikom, którzy wkładali w rywalizację całe serce. Każda drużyna za ogromne zaangażowanie otrzymała medale i dyplom. Na koniec imprezy wszystkich zaproszono na słodki poczęstunek. Dla przedszkolaków był to dzień wielkich wrażeń i emocji.

Małgorzata Gil